Blockchain üzerinde Windows XP çalıştırıldı

CoinGeek, bu hafta başında “sh1zuku” adlı bir geliştiricinin Windows XP’nin bazı bölümlerini Bitcoin SV blok zincirinde çalıştırmayı başardığını bildirdi.

Windows XP’nin bu sürümü, insanların Mayın Tarlası’nı çalmalarını, Winamp aracılığıyla parça seçmelerini ve Paint ile bir şeyler oluşturmasını sağlar. Dosya Gezgini ve İnternet Gezgini tek bir sayfa ile sınırlı olarak çalışabiliyor.

Diğer geliştiriciler daha önce web üzerinden Windows XP’yi taklit etti. CoinGeek, Bitcoin SV tarafından sunulan ve “diğer blok zincirlerinde bulunanlardan büyük ölçüde daha büyük blokları rutin olarak kullanma becerisi” nin sunduğu bir program olduğunu gösterdi. Bu işlem için kullanılan Bitcoin Çekirdekleri 1 MB bloklarla sınırlıdır; Blok boyutlarını artırmak için özel olarak Bitcoin Cash ve Bitcoin SV oluşturuldu.

Bu projenin, herhangi birisini blockchain potansiyeline ikna edeceğinden şüpheliyiz, ancak bu insanların blockchain teknolojisinin kripto para birimleriyle sınırlı kalmayacağını anlamalarına yardımcı olabilecek ilginç bir çalışmayı ortaya koyuyor.

Kaynak : https://www.tomshardware.com/news/windows-xp-running-bitcoin-sv-blockchain,39959.html

Leave a Reply