Google Chrome White Screen hatası için özür diledi

Google Chrome White Screen hatası için özür diledi

Google, sessiz bir deneysel değişimin ardından, bu hafta içinde Chrome tarayıcılarını kullanan binlerce kullanıcı ciddi sorunlar yaşadı. Citrix , VMware gibi sanal makine alt yapısını kullanıp Chrome’a ​​erişen kullanıcıları, açık Chrome sekmelerinde White Screen (beyaz ekranları) görmeye, tarayıcıya erişiminde ciddi sorunlar yaşamaya başladı. İşletmeler, Chrome güncellemelerini tipik olarak yönetip kontrol ettiği için birçok BT yöneticisinin de bu konuda kafası karışıklaştı.

Şikayetlerden sonra, Google, Chrome’un kararlı sürümlerinde tarayıcının davranışını değiştiren bir “deneme” başlattığını açıklamak  zorunda kaldı. Deneme, BT yöneticileri veya kullanıcılar Google’ın değişiklikleri hakkında uyarılmadan sessizce yapıldı. Google, diğer uygulamaları üstlerine taşıdığınızda ve tarayıcı kullanılmadığında kaynak kullanımını azaltmaya yönelik, Chrome sekmelerini askıya almak için tasarlanmış yeni bir WebContents Occlusion özelliğini etkinleştirmek için flag geçişini değiştirdi.

Google’ın bir yazılım mühendisi olan David Bienvenu, Chromium bug da “Deneme / flag ~ 5 ay boyunca beta aşamasındaydı” dedi. “Salı sabahı Chrome’da bu deneme yayınlandı.

Costco IT yöneticisi, “Bu, tüm Çağrı Merkezi temsilcilerimizi büyük bir şekilde etkiledi ve üyelerimizle sohbet edemiyoruz” dedi.

Başka bir IT yöneticisi, “ Google’ın hiçbir şeyi duyurmadan sessizce güncellemesi, yaklaşık 100.000’in üzerinde kişiyi etkileyebileceğini düşündüğünü ” söyledi.

Chrome’u kullanan ve sorun yaşayan şirketler , Opera , Firefox gibi farklı tarayıcılara yöneldi.

Google, bu özelliğin test edildiğini ve kullanıma sunulduğunu ve sorunlar için özür diledi:

“Yayından sonra, bazı sanal ortamlarda, Windows’ta Chrome’un boş bir sayfa görüntülediğine, Chrome’un yanlışlıkla başka bir pencere tarafından kapsandığına inandığı için raporlar aldık. Raporları onayladığımız anda özellik devre dışı bırakıldı.

Windows’ta Chrome, boş sayfalar gösteriyorsa, Chrome’u yeniden başlatın. Bir sonraki başlangıçta, bu özellik devre dışı bırakılacak.

Ayrıca, bu değişikliğin nasıl ortaya çıktığını açıklamak istiyoruz. Bazı özellikler için Chrome, ana kullanıma göre daha yavaş gerçekleşen kademeli bir sunum işlemini kullanır. Bu, önceki testlerde açıklanmayan bir hatayı tespit edersek, değişikliği hızlı bir şekilde geri almamıza olanak sağlar.

Sorunun raporlarını aldıktan sonra, hemen geri döndük. Bunun neden olduğu bozulma için içtenlikle özür dileriz. ”

Google Chrome White Screen hatası

Google Chrome whıte screen crash

Leave a Reply